با تصویب کمیته حریم آثار تاریخی؛ میراثی‌ها ضوابط «عرصه» و «حریم» را به مدیریت مجموعه تئاتر شهر اعلام کردند

با تصویب کمیته حریم آثار تاریخی؛ میراثی‌ها ضوابط «عرصه» و «حریم» را به مدیریت مجموعه تئاتر شهر اعلام کردند

ضوابط و مقررات حفاظتی عرصه و حریم تئاتر شهر توسط کارشناسان فنی کمیته تعیین حریم آثار تاریخی کشور در وزارت میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری تعیین و به مدیریت مجموعه تئاتر شهر اعلام شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، سید محمد جواد طاهری رئیس تئاتر شهر با اعلام خبر ارائه ضوابط ومقررات حفاظتی عرصه و حریم این مجموعه توضیح داد: طی روزهای گذشته جلسه مشترکی با نمایندگان اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران در تئاتر شهر برگزار و براساس آن ضوابط و مقررات حفاظتی عرصه و حریم این اثر تاریخی هنری با شماره ثبت ۱۲۲۷۶ توسط کمیته تعیین حرائم آثار تاریخی کشور، تعیین و ارائه شد.

وی با قدردانی از افرادی که طی ماه‌های گذشته در حوزه تعیین حریم و عرصه مجموعه تئاتر شهر همکاری موثری داشتند، گفت: آنچه انجام گرفته محصول رایزنی های فراوانی است که مدیریت گذشته و فعلی اداره کل هنرهای نمایشی روی اجرایی شدن آن تاکید فراوانی داشتند و امروز بسیار خوشحالیم که به واسطه این همراهی ها شاهد اتفاقی هستیم که می تواند نقطه شروع بسیار ارزشمندی برای بهسازی و مناسب سازی محوطه تئاتر شهر برای استفاده تمامی شهروندان ، تماشاگران و هنرمندان فرهیخته هنر نمایش باشد. در این راه شهرداری تهران به عنوان یک بازوی قدرتمند اجرایی که طی ماه های اخیر همکاری های بسیار خوبی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حل مشکلات پیرامونی مجموعه تئاتر شهر داشته، می‌تواند آغاز گر فصل تازه‌ای از همکاری‌ها و اجرای پروژه‌های مختلف فرهنگی برای بهبود شرایط باشد.

طاهری بیان کرد: به واسطه تاکیدی که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، معاونت امور هنری و مدیرکل هنرهای نمایشی روی موضوع حریم تئاتر شهر دارند، نهایت تلاش خود را انجام می دهیم که با اتکا به اعلام رسمی ضوابط و مقررات حفاظتی عرصه و حریم مجموعه، با همراهی و مشارکت سایر دستگاه‌ها و مجموعه های مرتبط از جمله شهرداری تهران، شورای اسلامی شهر تهران، نیروی انتظامی و دیگر نهادهای مرتبط بتوانیم به زودی شاهد محیطی امن و به دور از اتفاقات ناگواری باشیم که طی ماه های اخیر هر روز میزان آنها افزایش پیدا کرده و موجب بحرانی شدن اوضاع شده است.

رییس مجموعه تئاتر شهر ضمن تشکر از همراهی صمیمانه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ، از اجرایی شدن طرح ها و ایده های مرتبط با بهسازی حریم مجموعه تئاتر شهر بعد از برگزاری جلسات تخصصی با کارشناسان حوزه های مختلف و مدیران مجموعه های مرتبط از جمله شهرداری تهران در این زمینه، طی روزهای آینده خبر داد.

بر اساس این گزارش ضوابط و مقررات حفاظتی عرصه و حریم اثر تاریخی تئاتر شهر در دو بخش «ضوابط و مقررات حفاظتی عرصه» و «ضوابط و مقررات حریم» ارائه شده است. این در حالی است که مرتضی ادیب زاده، اسماعیلی اسرایی و مریم اصغری نیا به نمایندگی از اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان تهران عملیات کارشناسی، تهیه و ترسیم نقشه های مربوط به ضوابط و مقررات حفاظتی عرصه و حریم تئاتر شهر را با کنترل و نظارت سرپرستی گروه بررسی و تعیین حرایم به عهده داشته‌اند.

ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد