بابازاده گفت: ۲۵ کتابفروشی در شهرستان‌های ارومیه، سردشت، مهاباد، بوکان و میاندوآب در «پاییزه کتاب ۱۴٠٠» مشارکت فعال دارند.

بابازاده گفت: ۲۵ کتابفروشی در شهرستان‌های ارومیه، سردشت، مهاباد، بوکان و میاندوآب در «پاییزه کتاب ۱۴٠٠» مشارکت فعال دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی«رسول بابازاده»، ، اظهار کرد: ۲۵ کتابفروشی در شهرستان‌های ارومیه، سردشت، مهاباد، بوکان و میاندوآب در «پاییزه کتاب ۱۴٠٠» مشارکت فعال دارند.

معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی  استان آذربایجان‌غربی افزود: این طرح از شنبه ۲۹ آبان‌ماه همزمان با سراسر کشور در ۲۵ کتابفروشی استان آذربایجان‌غربی آغاز می‌شود و تا ساعت 24 تاریخ ۳ آذر ماه ادامه خواهد داشت.

بابازاده ادامه داد: در استان آذربایجان‌غربی کتاب‌فروشی‌های امام شافعی، پاتوق کتاب ارومیه، پرهام،  حسینی،  درنا، زارع، سلیمی، شهر کتاب بوکان، علوم دانشگاهی، عصر ظهور، مانگ، موکریان، نمایشگاه کتاب ختایی، کافه کتاب ارومیه،  کتاب پیام، کتاب گزینگ، کتاب مهرگان، کتاب نوین،  کتابسرای بشری، کتابسرای موکریان، کتابسرای نور، کتابسرای هیوا، کتابفروشی رضائی و کتابسرای صالحی در این دوره حضور داشته و پذیرای دوستداران کتاب هستند.

این مسئول گفت: از این تعداد کتابفروشی شرکت کننده در طرح پاییزه ۱۱ کتابفروشی در ارومیه و ۱۴ کتابفروشی دیگر متعلق به سایر شهرستان‌های استان هستند.

معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی بیان کرد: در این طرح علاقه‌مندان می‌توانند کتاب‌های عمومی، کودک و نوجوان و کتاب‌های دانشگاهی را با 20 درصد یارانه خرید از کتابفروشی‌های عضو طرح خریداری کنند. همچنین، سقف مجاز خرید برای هر خریدار ۳ میلیون ریال است.

بابازاده افزود:  طرح پاییزه کتاب ۱۴٠٠ باعث تحرک در رکود فعلی  بازار کتاب، ترغیب علاقمندان به کتاب و کتابخوانی و مطالعه جهت خرید با قیمت و تخفیف مناسب، رونق بازار نشر و انتشار کتاب، دلگرمی مخاطبان خصوصا دانشجویان و دانش‌آموزان برای تهیه آسان و با قیمت مناسب کتابهای موردنیاز در فصل آموزش و بازگشایی مراکز آموزشی و فرهنگی و تزریق نقدینگی و جریان گردش سرمایه در شرایط رکود بازار کتاب و نشرمی‌شود و سیاست خوبی درحمایت و تقویت بازار نشر و کتاب و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی است.

این مسئول بیان کرد: همه کتابفروشی‌هایی که کتابهای درسی، دانشگاهی و عمومی را دارند، می‌توانند عضو طرح شده و ثبت نام نمایند ولی کتابهای آموزشی، کمک آموزشی، افست، فاقد شماره شابک، دارای شابک غلط و کتابهایی که در بانک اطلاعاتی خانه کتاب و ادبیات ایران ثبت نشده اند، مشمول طرح نمی‌شوند.

بابازاده ادامه داد: کتابفروشی‌های مشارکت کننده در طرح تا زمان به اتمام رسیدن یارانه اختصاصی ملزم به ارائه تخفیف به مشتریان هستند.

معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی افزود: در طرح پاییزه کتاب به شهرها  مناطق محروم توجه بیشتری شده است و اعتبار و یارانه خرید برای کتابفروشی‌های شهرهای مناطق محروم  بیشتر اختصاص داده شده تا این شهرها در توزیع عادلانه یارانه‌های کتاب از نسبت بیشتری برخوردار باشند.

وی در پایان سخنان خود گفت: همه‌گیری ویروس کرونا آسیب جدی به پیکره کتابفروشان و ناشران وارد کرده است، و امیدواریم با اجرای این طرح، بر رونق کتابفروشی‌های استان و ترغیب مردم به خرید کتاب افزوده شود.

۳ آذر ۱۴۰۰ ۱۴:۴۴
ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد